Spa Merkezi

BEDEN, ZİHNİN ve RUHUN BİRLEŞİMİ…

Doğal aromatik esintiler, keyif dolu terapiler ve huzurlu anlar sizi çağırıyor… Bu dinlendirici ve terapik ambiyansa, doğa sesleri ve özel bir müzik sistemi eşlik ediyor. Ayurveda couple masaj, Thai masaj ve afüzyon masaj odalarını unutamayacaksınız. Türk hamamı ritüelleri, çay seremonileri ve daha pek çok özel uygulama, kendinizi arınmış ve yenilenmiş hissetmeniz için…

Neptün SPA sizi hem fiziksel hem de zihinsel olarak yenilemek ve rahatlatmak için gerekli donanımları mevcuttur. Geniş kapsamda hizmet veren SPA merkezinde aşağıdaki hizmetler; Türk hamamı, kapalı havuz, genel saunalar, buhar odası, ve fitness center hizmetlerinden her şey dahil sistemi içerisinde ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Masajlar
KLASİK MASAJ / TÜRK MASAJI

Kas gevşetici ve stres giderici, duyarlı, derine inen, kaslara yönelik bir masajdır. Hafif ya da kuvvetli dokunuşlarla kan dolaşımı hızlandırılır. Değişik ihtiyaçlara uygun tarzda yapılır Ayrıca hücrelerin her bir dokunun ve bunun sonucunda tüm organizmanın gevşemesi hedeflenmektedir. Seçkin masaj yağları ile tüm vücuda uygulanır. Gergin bölgeleriniz tespit edilip yumuşatılır.

Uygulama süresi: 30 dak.

Uygulama süresi: 50 dak

SPOR/ ÖZEL SIRT MASAJI

Bir yandan yapıcı, diğer yandan da rahatlatıcı bir masaj şeklidir. Bu masajın öncelikli amacı kan dolaşımını hızlandırmaktır. Kas, sinir ve omurga zedelenmeleri, buz kompresleri ve destek sargıları ile tedavi edilir. Özel spor masaj teknikleri uygulanır, kaslar hareketlendirilir, kas fonksiyonları ölçülür, tenis kolu tedavi edilir. vb.

Uygulama süresi: 50 dak.

RELAKS & AROMA MASAJI

Yüksek kaliteli aroma yağları ile vücudu rahatlatan ve tazeleyen teknikler kullanılır. Sinirler rahatlatılır ve iç huzur sağlanır. Baştan ayağınıza kadar yapılan hassas ama aynı zamanda derine inen masaj sayesinde gerilimler rahatlatılır ve yepyeni bir yaşam sevinci hissetmenizi sağlar.

Uygulama süresi: 50 dak.

Uygulama süresi: 80 dak

AYAK REFLEKS BÖLGE MASAJI

Özel bir masaj tekniği ile uygulanan yoğun ayak masajıdır. Ayaklardaki refleks noktaları yardımıyla tüm vücuda ve organlara ulaşılır. Enerji blokajları çözülür, vücudun kuvvet noktaları aktive edilir ve kendini iyileştirme sürecine katkı sağlanır.

Uygulama süresi: 45 dak.

MANUEL LENF DRENAJI

Lenf drenajının görevi vücudun lenf sistemini harekete geçirmektir. Lenf sadece vücuttaki suyu atma, yumuşatma ve toksinlerden arındırma etkisiyle kalmaz, aynı zamanda organizmanın tüm savunma sisteminin taşıyıcısıdır. Ağırlaşmış bacaklar, selülit, yorgunluk ve baş ağrılarına etkilidir. Bağışıklık sistemini rahatlatır ve güçlendirir, hücre yenilenmesini sağlar ve sinir sistemini harmonize eder.

Uygulama süresi: 50 dak.

LA STONE TERAPİSİ

La Stone terapisi eski Kızılderili iyileştirme metotlarına dayanan iddialı bir masaj türüdür. Sıcak bazalt ve soğuk mermer taşları vücudun enerji noktaları üzerine koyulur. Yoğun masaj ve taşların sıcaklığı ile dokudaki kan dolaşımı yükselir ve inatçı gerilimler çözülür. Vücudunuzda hoş ve derin bir rahatlama ve ahenk hissedersiniz.

Uygulama süresi: 50 dak.

Uygulama süresi: 80 dak.

SHIATSU

Japonya’nın bu geleneksel tedavi sanatı “parmak basıncı” anlamına gelmektedir. Bu teknik sayesinde vücut ve vücutta dolaşan doğal enerji, ellerle yapılan basınç aracılığıyla uyarılmaktadır Doğuya ait diğer tedavi metotlarında olduğu gibi burada da “Chi”ya da “Ki” dengelenmektedir. Bu canlılık vücudu dengeler, sağlıklı tutar ve vücudun nefes almasını, işlemesini sağlar. Basit basınç teknikleri, dengenin oluşmasını ve daha yoğun enerji akımını sağlar. Shiatsu, sizlere vereceğimiz rahat bir kıyafet ile yerde uygulanır. Müşteri dengeli şekilde nefes alıp, bilincini özgür bırakırken uzmanımız, elleri, dizleri, dirsek ve ayakları ile gergin bölgeleri rahatlatır, ağrıları giderir.

Uygulama süresi: 50 dak.

TAİ AROMATERAPİ MASAJI

Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlardan hazırlanan masaj yağlarını kullanılarak uygulanan bir masaj yöntemidir. Bu masajda dikkat edilen, temponun düşük ve hareketlerin şiddetinin hafif olmasıdır. Vücudu Rahatlatan, gevşeten ve dinlendiren masajdır. Bu masajda oluşan etki hem yapılan temas hem de uygulanan yağın kimyasal özelliği ile olmaktadır. Farklı amaçlar için elde edilmiş yağlar masaj yağları ile belli oranlarda karıştırılarak uygulanmaktadır.

Uygulama süresi: 50 dak.

Uygulama süresi: 80 dak.

Uygulama süresi: 110 dak.

TAİ AYAK NOKTA MASAJI

Ayaklar vücudumuzun aynasıdır prensibinden yola çıkılarak belirginleşen ve uzak doğu geleneksel tıbbının değişilmez bir parçasını oluşturan bu masajda ayak tabanında belirli noktalara baskı uygulanmaktadır. Ayakta her bir nokta vücutta belli organ ve dokuları temsil eder. Refleksoloji, bir tür denge masajıdır ve kişinin kendisini fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak iyi hissetmesini sağlar. Ayakta belli noktalara kişinin verdiği tepkiler göre sorunlar tespit edilip onarılmaya çalışılır.

Uygulama süresi: 45 dak.

BALİ MASAJLARIGELENEKSEL BALİ MASAJI

Endonezya’nın Bali bölgesine özgü bir masajdır. Vücuttaki enerji noktaları üzerinde yapılan etkili baskılar, yumuşak vuruşlar ve gerekli gerinme hareketleriyle yüzeydeki kas dokusunu geçerek çok daha derinlerine kadar etki eder. Bu masaj vücuttaki tüm enerji merkezlerinin dengelenmesini ve tüm iç sistemlerin birbiriyle entegrasyonunu sağlar. Bu masaj tekniğini tamamlayıcı olarak kullanılan doğal yağlarımızla kaslarda oluşan gerginlik giderilir, enerji seviyesi yükselir, dengelenir, tüm vücut ve zihinde olağanüstü bir rahatlama sağlanmış olur.

Uygulama süresi: 50 dak.

Türk Hamamı

Türk hamamında sunulan hizmet, Anadolu’nun kültürü ve sanatı ile vücudun dinlenmesini sağlayan bir törene benzemektedir. Egzotik aromaların ve yayılan sıcaklığın etkisiyle kendinizi geçmişte yaşayan sultanlar gibi hissedeceksiniz. Hamamdaki sıcak buharın rahatlatıcı etkisiyle vücudunuz ısınır ve cildiniz yumuşaklık kazanır. Paşa ve Sadrazam’ın etkisinden uzun süre kurtulamayacaksınız.

Paşa uygulaması: 30 dak.

Sadrazam uygulaması: 50 dak

Hamama ilk girdiğinizde hamam ustası sizi, hamamın ortasında yer alan sıcak göbek taşına yatırır. Burada sıcaklığın, ruhunuzu ve bedeninizi tamamen rahatlattığını hissedersiniz. Hamam ustası ardından tüm vücuda etkili ve temizleme özelliğine sahip rahatlatan ve iyi hissetmenizi sağlayan keseleme işlemini uygulamaya başlar. Bütün vücuda kese yapılması mükemmel bir temizlik hissi sağlar, cilt pürüzsüzleşir ve yumuşar, hızlanan kan dolaşımı ise tüm kasılmaları gevşetir. Daha sonra hoş kokulu bir köpük bulutuyla sarılırsınız. Köpüğün hoş kokusuyla rahatlayan bedeniniz masajın ardından iyice durulanır. Hamam ustası aromatik yağlarla hamama özgü masaj hareketleri ile kasları hareketlendirip, başınıza, el ve ayaklarınıza özel bir masaj uygular. Hamam hizmetinin sonunda ise vücut ve ruh dinginliğine kavuşarak size sunulan bir bardak çayın keyfine varırsınız.

ŞIMARTICI HAMAM BAKIMLARI CLEOPATRA

Sıcak göbek taşı üzerinde rahatlayan vücudunuzun, özel olarak hazırlanmış süt ve bal karışımı ile uygulanan bakımla, cildinizin bir bebeğinki gibi yumuşacık olması sağlanır.

Cleopatra hamam uygulaması: 45 dak.

HARMONİ

Türk hamamının eşsiz güzelliğinin, özel olarak öğütülmüş çiçek, kahve veya nar tozlarıyla buluştuğu bir bakımdır. Cildinizin bütün gözeneklerini açar ve rahat bir nefes almasını sağlar.

Harmoni hamam uygulaması: 45 dak.

SULTAN BAKIMI (4 EL)

Bu bakım Osmanlı döneminin saraylarında ve hamamlarında SULTANLAR a bakıcıları tarafından uygulanmıştır. İki kişi tarafından uygulanan bu bakımda öncelikle hamam ustalarımız sizi hamamın ortasında bulunan sıcak göbek taşına yatırdıktan sonra ulusal Türk kesemiz uygulanır ardından köpük bulutu ile sarılırsınız ve ağır ritimlerle yapılan masaj sonrası gül suyu ile toniklenir ve durulandıktan sonra size dinlenme odasında uygulanan yüz maskesinin ardından kendinizi OSMANLI dönemindeki SULTANLAR gibi hissedersiniz.

Sultan hamam uygulaması: 60 dak.

Rezervasyon